Flemming holdt gratis foredrag “Glæde og optimisme”

Foto: René Lind Gammelmark

Tirsdag den 3. maj 2022 holdt Flemming Tiro Lund gratis foredrag i MAGION’s Café mødelokale.  Der var rift om de 70 pladser, og alle pladser var allerede optaget 3 dage efter han offentliggjorde foredraget.  Derfor holder han et foredrag mere, samme sted den 24. maj 2022 kl. 19.00

Inden sommerferien når Flemming op på at have udført hypnose 5000 gange i de 7 år han har haft klinikken.

Flemming Tiro Lund – Foto: René Lind Gammelmark

Flemming Tiro Lund fortalte i sin indledning til foredraget at han det sidste års tid har ændret lidt på konceptet, idet hans erfaring er, at det er bedre med at sprede et forløb på en lidt længere periode, frem for et ultra kort forløb. Ved et ultra kort forløb, har folk nemlig tendens til at vende tilbage til de gamle vaner.

Foredraget tog udgangspunkt i en ny undersøgelse om Danskernes Sundhed.

Nåede du ikke med til det første foredrag kan du nå det endnu, for den 24. maj 2022 kl. 19.00 holder han igen foredraget om Glæde og optimisme i MAGION’s Café Mødelokale.    

Tilmelding til foredraget skal ske til 2922 8729 

Du kan klikke her for at se Sundhedsstyrelsens undersøgelse “Danskernes Sundhed” (Åbner en PDF fil)