Den Gamle Grammofon varmer op til GRINdsted Revyen 2024 med et nyt vildt spændende revyprojekt.
John Skou og Birgitte Antonius fortæller at det nye tiltag i Den Gamle Grammofon er at der kommer to fantastiske revypersonligheder med i deres nye One Night Only koncert.
Jan Schou- forårets gæstesolist
Til forårets koncerter er det Jan Schou der er med som gæstesolist den 20. april 2023 på Hotel Hedemarken i Grindsted og den 22. april i Kino Vino i Nyborg.
Jan er kendt fra sine mange år i Rottefælden i Svendborg.
Jan Schou – PR-Foto
Leif Maibom – efterårets gæstesolist
Til efterårets koncerter er det Leif Maibom der er med som gæstesolist den 4. oktober på Hotel Hedemarken i Grindsted og den 5. oktober på Hotel Sønderborg Strand.
Leif er kendt fra både Sønderborg Revyen som han var med til at starte op, og som ivrig revy tekst forfatter. Leif fik prisen som årets revyforfatter i 2022, med en tekst fom Jan Schou fremførte i Revyen i Svendborg.
Leif Maibom – PR-Foto
Begrænset antal pladser – så bestil i god tid
Der bliver kun de planlagte koncerter, hvor der er begrænset antal pladser. Derfor skal man bestille billet allerede nu, inden de bliver udsolgt.