Kom til Åbent hus og scor en ’bolig-strike’! i weekenden og torsdag i næste uge
Home inviterer: I weekenden og torsdag i næste uge kan du se nærmere på 16 dobbelthuse i Grindsted Syd.
Nu har du chancen for at få en vaskeægte ’bolig-strike’ i hus.
På det, der populært kaldes Bowling Grunden, i Grindsted Syd opføres 16 dobbelthuse i to størrelser: 121 til 127 kvm.
Måske en af dem passer dig, spørger indehaver af Home Grindsted/Billund Tina Brødsgaard Mathisen, der står for salget.
Hun fortæller, at der er solgt 7 ud af 16 boliger, og de første er klar til indflytning den 1. april.
”Boligerne er opført i kvalitetsmaterialer med minimal udvendig vedligeholdelse, og der er mulighed for medindflydelse på det indvendig materialevalg,” fremhæver den lokale Home-mægler.
Dobbelthusene er tegnet af Sand og Lundgård Arkitektfirma. Priserne starter ved 2,745 mio. kr skriver Home i en pressemeddelelse.
Boligerne, som er beliggende på Søndre Boulevard 41-73, leveres nøglefærdige med carport, udhus, belægning i indkørsel og på terrasse samt græsplæne og hæk.
Der er uforpligtende åbent hus på søndag den 23. marts kl. 10-11 og torsdag den 27. marts kl. 16-17, hvor der er mulighed for at se nærmere på flere af boligerne, som næsten står færdig samt få en snak med bygherre Jan Egebæk og Tina fra Home.
”Alle er velkomne til at komme og kigge – og hvem ved; måske er det en bolig, der tager kegler, ved nærmere eftersyn,” slutter den erfarne Home-mægler.
Se mere om boligerne på Bowling Grunden i Grindsted Syd:
https://home.dk/boligprojekter/grindsted/soendre-boulevard-41-73/projekt-633-1/
PR-Foto: Home